România a aprobat utilizarea bazelor și infrastructurii sale militare pentru activități defensive legate de tensiunile din Orientul Mijlociu și de eforturile internaționale de redeschidere a Strâmtorii Hormuz, a declarat ministrul interimar al Afacerilor Externe, Oana Țoiu, într-un interviu acordat Fox News Digital.
Source: evz.ro
