Celebra gimnastă Nadia Comăneci a participat la o întâlnire cu sportivii, la Complexul Sportiv Naţional Lia Manoliu, alături de președintele Comitetului Olimpic și Sportiv Român (COSR), Mihai Covaliu. Întâlnirea face parte din programul de evenimente „Anul Nadia Comăneci”, care aniversează 50 de ani de la performanțele legendare obținute de gimnasta româncă la Jocurile Olimpice de vară din 1976, desfășurate la Montreal, între 17 iulie și 1 august.
Source: evz.ro
